Abdulhamit Gül’den Kılıçdaroğlu’na anket yanıtı: Milletin verdiği iletisi okuyamamışlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İHA

AK Parti Küme Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül ile AK Parti Gaziantep Milletvekilleri İrfan Çelikaslan, Mesut Bozatlı, Derya Bakbak, Ali Şahin, Mehmet Eyup Özkeçeci, AK Parti Vilayet Lideri Ertuğrul Teymur ve Vilayet Bayan Kolları Lideri Feray Şahin vilayet başkanlığında düzenlenen teşkilatla buluşma programına katıldı.

Programda açıklamalarda bulunan AK Parti Küme Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, CHP Genel Lideri Kemal Kılaçdaroğlu’nun katıldığı televizyon programındaki kelamlarına karşılık verdi.

“Seçim sonuçlarına anketler değil milletin iradesi karar veriyor”

Seçim sonuçlarına anketlerin değil milletin iradesinin karar verdiğini belirten Gül şu sözleri kullandı:

Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programında yeniden bir ekip açıklamalarıyla düşmüş olduğu durumu daima birlikte ibretle görmüş olduk. Ne mağlubiyete ne de milletin iradesine tahammülleri olmadığını gördük. Sorsanız kelamım ona demokratlar, kelamım ona demokrasiyi büyütmüşler lakin görüyoruz ki hala fildişi kulelerindeler, fildişi kulelerinden hala inememişler. Milletin verdiği iletisi okuyamamışlar, Milletin verdiği iletisi okumaktan aciz olduklarını gördük. Seçim sonuçlarına, ‘anketler bizi kazanacak diye görüyordu bizde inanıyorduk’ diye karşılık vermiş. Seçim sonuçlarına anketler değil milletin iradesi karar veriyor.

“Milletimize verdiğimiz tüm kelamları gerçekleştireceğiz”

Seçim sürecinin geride kalmasıyla bilhassa zelzele bölgesi başta olmak üzere, kelam verilen tüm vaatlerin gerçekleştirileceğini belirten Gül şöyle devam etti:

Çok ağır bir seçim sürecini daima bir arada tamamladık, nihayete erdirdik ve bugün huzurlarınızda, Gaziantep’imizin hemşerilerimizin, anasının ak sütü kadar helal oylarıyla, takviyeleriyle milletvekillerimiz seçildi. Gaziantep’te 8 milletvekilimiz AK Parti ve Cumhur İttifakı’yla birlikte 9 milletvekili ile mecliste Cumhur İttifakımız temsil ediliyor. Türkiye’de milletimiz 14 Mayıs’ta ve 28 Mayıs’ta çok kıymetli bir tercihte bulundu. 14 Mayıs’ta parlamentoda Cumhur İttifakı’na dayanak verdi. Yasama alanında yetkiyi verdi ve yeniden 28 Mayıs’ta da Cumhurbaşkanımızı seçerek Cumhuriyetimizin 100. yılında milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’la Türkiye Yüzyılı’nın kurulması ve yoluna devamı için çok kıymetli bir dayanak verdi. Milletimiz birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzura, istikrarın devamına onay verdi. Tercihini bu tarafta kullandı ve bu çalışmalarla birlikte artık seçimler geride kaldı. Bizim için artık zelzele bölgesi başta olmak üzere tüm meselelerimizi, kalan sorunlarımızı çözümleme vakti. Ülkemizi maksatlarıyla buluşturarak Türkiye Yüzyılı amaçlarını gerçekleştirecek bir periyoda giriyoruz. Sağlıktan iktisada ve hukuk alanındaki ıslahatlara, eğitime ulaşıma varıncaya kadar her alanda yeniden vaatlerimizi yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanımızın milletimize verdiği tüm vaatleri, kanun çalışması gerekenleri parlamentoda öbür konuların, yeniden idari alandaki bahisleri yürütme alanında ve uygulama alanında hayata geçireceğiz. Milletimize verdiğimiz tüm kelamları gerçekleştireceğiz.

“Türkiye Yüzyılı’nın anahtarı yeni anayasadır”

Tüm siyasi partilere sivil anayasaya geçiş için gerekli çalışmaların yapılmasında birlik davetinde bulunan Gül şu açıklamada bulundu:

Bu çerçevede yeni anayasa Türkiye Yüzyılı için çok kıymetli gayelerimizden birisidir. Türkiye Yüzyılının anahtarı yeni anayasadır umuyorum ki bu devirde Türkiye yeni sivil anayasasını yapacaktır ve AK Parti bu manada tekrar parlamentoda öncülük yapacaktır. Türkiye’nin darbe anayasasının tortularından kurtulmaya ve sivil bir anayasaya muhtaçlığı vardır. Bu devirde bunu gerçekleştirmek için AK Parti olarak yapan, uzlaşmacı ve müzakereci bir anlayışla tüm partililerle parlamentoda da yeniden öncülük yaparak bir masa etrafında yeni anayasamızı ortaya koymak için uğraş edeceğiz ve bu hususta yeniden gayretimizi ortaya koyacağız. İnanıyorum ki bu periyot Türkiye Yüzyılı’na yeni ve sivil anayasa ile demokratik, çoğulcu, iştirakçi anayasayla gireceğiz Türkiye bunu hak ediyor Türkiye Yüzyılı bunu hak ediyor, milletimiz bunu hak ediyor, gençlerimiz bunu hak ediyor. Artık farklılıkları ortadan kaldırarak, farklılıkları ötekileştirme aracı gören değil, bir zenginlik olarak gören kucaklayıcı bir Türkiye mukavelesine bir anayasaya Türkiye’nin bu manada muhtaçlığı var. Milletimizin de bu hakkıdır. Bunun yerine gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizim Gaziantep’te hemşerilerimize gönül bağımız daha da güçlü bir halde devam edecektir.

“Halkımız Recep Tayyip Erdoğan’la Türkiye Yüzyılı dedi ve devam dedi”

Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye çalışan yabancı medya kuruluşlarına halkın gereken karşılığı verdiğini belirten Gül konuşmasını şu biçimde tamamladı:

Değerli arkadaşlar ve yeni devirde biliyorsunuz ki önümüzde lokal seçimler var. Lokal seçimde de Türkiye’de çok değerli bir sonuç alacağız. Bu mevzuda İstanbul, Ankara başta olmak üzere Gaziantep’te de yeniden en hoş sonuçları alacağımıza inanıyoruz. Muhalefetin de hali ortada. Görüyorsunuz koltuk hengameleri, vekil hengameleri, istifalar, CHP, UYGUN Parti genel liderlerine yönelik tabiri caizse kazan kaldırmalar, istifa davetleri ne ararsanız var. Şuanda tek gündemleri bu. Mecliste 7 aday yarıştı bizim Cumhur İttifakı’nın bir adayı var. Karşı tarafta muhalefet bu ülkeyi yöneteceğiz diye milletten oy istemiş bireylerin nasıl bir anda seçim bittikten sonra dağıldıklarını daima birlikte gördük. Yani düşünebiliyor musunuz bir meclis başkanlığı için 6 aday çıkaran bir yapı, bir Cumhurbaşkanı, 7 Cumhurbaşkanı yardımcısıyla bu ülkeye istikrar değil bu ülkeye prestij değil kriz, kaos getireceğini milletimiz bir defa daha görmüş oldu. Yeniden seçim sonuçlarının verdiği bir başka bildiride bildiğiniz üzere birtakım gazeteler mecmualar, Avrupa başta olmak üzere Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye çalıştılar, hatta biz ne dedik onlara o manşetleri milletimiz atacak dedik ve 14 Mayıs’ta bir manşet attı. Milletimiz 28 Mayıs’ta bir manşet attı. Recep Tayyip Erdoğan’la Türkiye Yüzyılı dedi ve devam dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Abdulhamit Gül’den Kılıçdaroğlu’na anket yanıtı: Milletin verdiği iletisi okuyamamışlar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Samsun Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin