Metin Öztürk: Öbürleri 4’üncü yıldızı görmeden, biz 5’inci yıldızı görmüş olacağız

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
DHA

Galatasaray 2’nci Lideri Metin Öztürk, 23’üncü şampiyonluğun akabinde 343 Digital YouTube kanalına konuk oldu.

Öztürk burada yaptığı açıklamada, gelirlerin direkt bankalara ve blokeli hesaplara gittiğini ve Icardi’nin kalması için sponsorluk görüşmelerinin yapıldığını belirterek, şu tabirleri kullandı:

“Elması, cam kesimi zannederken, biz tozunu attırdık. Icardi de sahanın ve rakiplerin tozunu attırdı. Icardi bir sene evvel Galatasaray’a gelseydi, Arjantin Ulusal Takımı’nda izlerdiniz.”

“Başkaları 4’üncü yıldızı görmeden, biz 5’inci yıldızı görmüş olacağız”

Seçim periyodu ve geride kalan 1 yıllık misyon müddetine ait de değerlendirmelerde bulunan Galatasaray 2. Lideri Metin Öztürk, şu sözleri kullandı:

“Galatasaray’da neyi hayal edersiniz? Şampiyonluğu… Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmayı. Hayal ettiğimiz her şeyi Dursun Özbek liderliğinde başardık. 2018’de Mustafa Cengiz kazanınca dışarıdan taraftar olarak takviye verdik fakat gölge kabine üzere devamlı işin içinde olduk. 2021 seçimine Dursun Özbek ile bir arada girmek istedik ancak kendisi dilek etmedi. 2022 seçiminde bize liderlik etmeye karar verdi ve yola devam ettik. Bu bir koalisyon yahut birleşme değil. Ben yalnızca başkan gelene kadar grubu koruma ettim. Dursun Özbek, inşallah uzun yıllar liderliğimizi yapacak ta ki biz 5’inci yıldızı görene kadar. Öbürleri 4’üncü yıldızı görmeden, biz 5’inci yıldızı görmüş olacağız. Onlar 5’inci yıldızlarını kendi etiketlerinde, kendi dolaplarında, hangi matbaada bastırırlarsa orada kullanırlar.”

“Seçimden evvel Okan Buruk ile anlaşmıştık”

“Biz 30 Nisan’daki seçimden evvel Okan Buruk ile anlaşmıştık. Dursun liderimiz liderliğinde yola devam ederken bu mevzuyu hiç konuşmadık. Zira bizde başkanlık var, lider karar verir. Seçimden sonra bu bahis gündeme geldiğinde ‘Biz devam etseydik Okan Buruk ile devam edecektik fakat artık biz Dursun Özbek liderliğinde olan bir grubuz. Dursun Özbek kimle anlaşırsa onunla devam ederiz’ demiştik. Okan Buruk, Galatasaray’ın evladı. Bundan evvel Akhisar’da bir Türkiye Kupası, Başakşehir’de Muhteşem Lig şampiyonluğuyla çok genç yaşına karşın kendini kanıtlamış. Okan Hocamız, başkanımız Dursun Özbek ve dayanılmaz bir Galatasaray sevdalısı bizim için büyük talih Erden Timur… Herkes Galatasaray ile yatıp, Galatasaray ile kalkmaya başladı. Ben çok net hatırlıyorum. Erden Timur yurt dışı seyahatinden dönerken gelip tesiste yatmıştı. Bu aslında Galatasaray’ın bugünkü muvaffakiyetini gösteriyor ve Galatasaray’a dikkat edin Galatasaray daima kaotik periyotlardan şampiyon çıkmıştır.”

“Erden Timur transfer görüşmeleri için yurt dışına gidiyor”

Erden Timur’un transfer çalışmaları için yurt dışına çıkacağını da açıklayan Öztürk, şu sözleri kullandı:

“Erden Timur transfer görüşmeleri için yurt dışına gidiyor. Hasebiyle bir şeyi küçülterek büyütemezsiniz. Büyütmek de çok para harcamak değil. Digiturk’ten 500 milyon dolar alındığı periyotta büyük grupların bütçeleri 100 milyon dolar düzeyindeydi. Bu sene 32 milyon euro civarı maaş bütçemiz vardı. Erden Timur çalışkanlığı, ahlakı ve açık fikirliliği bu başarıyı getirdi. Gitmek isteyen oyuncuları da kalmaya ikna etti”

“1 ay üzere kısa müddette Galatasaray Adası’nın inşasını yaptık”

“Biz 1 ay üzere kısa müddette Galatasaray Adası’nın inşasını yaptık. Bu yaz üyelerimiz adadan faydalanacak. Futbol ekibimiz ekim-kasım üzere Kemerburgaz’a taşınır. Biz Florya’da 2 alanda idman yapıyoruz. Yeni tesisimizde 6 tane yeni nizami alanımız olacak. Orada bir yer daha kiralayıp bunu 8 nizami alana çıkarabiliriz. Florya’da kiracısı olduğumuz, kendimize ilişkin olan yeri 1 milyar 85 milyon TL + KDV ödeyip tapusunu aldık. Florya’dan 10 milyar TL civarında bir net gelir hedefliyoruz. Mecidiyeköy’den 1,5 milyar TL civarı gelir bekleniyor. Orada satışlar devam ediyor. Florya’da birinci temeli attıktan sonra 1. etaptan yaklaşık 2,5-3 milyar TL’lik bir satış bekliyoruz. Kesinlikle dünyaca ünlü bir marka ile anlaşacağız konut projesi ile ilgili… Bütün borcumuzu ödeyip 2024 Mayıs’a kadar Bankalar Birliği muahedesinden çıkacağız. Borcunuz olmasa 1 milyar TL üzere büyük bir sayısı ödemekten kurtulacaksınız. Galatasaray yalnızca futboldan ibaret değil. Öteki branşlara da yatırım yapacağız. Olimpik sporlar da kıymetli. Dünya çapında futbolcuları daha rahat çekebileceğiz artık gayemiz çeyrek final değil final olacak. Kulüpler kendi kaynaklarını yaratamazsa taşıma suyuyla değirmen dönmez. Birilerinden para istemekten bankalara el açmaktan kurtulmalısınız.”

“Galatasaray tertemiz, pırıl pırıl suda Avrupa’ya yanlışsız gidiyor”

Öztürk şunları dedi:

“Kadromuzdan hiçbir futbolcuyu bırakmak istemiyoruz. Okan Buruk’un bizden talepleri var. Erden Timur da sonuna kadar bunun peşinde. Şampiyonlar Ligi’ne gidecekseniz esasen görüştüğünüz oyuncular da o düzeyde. İsim söz etmek istemiyoruz zira 7-8 milyon euro vereceğiniz bir adam 12-13 milyon euroya fırlıyor. Galatasaray’ın talip olduğu oyuncuyu diğerleri alamayınca ‘Galatasaray aslında onu 2 katı fiyata aldı’ diyorlar. Kimse suyu bulandırmasın, herkes kendi bulanık suyunda yüzsün. Galatasaray tertemiz, pırıl pırıl suda Avrupa’ya gerçek gidiyor”

“Bana kalsa biz Okan Hoca ile 5 yıllık mutabakat yaparız”

Galatasaray 2’inci Lideri Metin Öztürk, konuşmasına devam ederken Okan Buruk’un mukavelesiyle ilgili sorulara şu cevabı verdi:

“Bana kalsa biz Okan Hoca ile 5 yıllık muahede yaparız. Lakin seneye seçim var. Kulüp bir evvelki hocada dert yaşadı. Torrent ile tazminat davası devam ediyor. Burada her bir taraftarın parası ve ahı var. Galatasaray’ın hakkını yemeyecek ve yedirmeyeceksiniz. Dönem biter, biz tekrar seçilirsek, natürel ki Okan Buruk ile devam ederiz.”

“Şampiyonlar Ligi konusunda gerçekçi olmak lazım”

Okan Buruk ile ilgili konuşmasına devam eden Öztürk, şu sözleri kullandı:

“Buradan Okan Hoca’ya bir mesajım var. Çok küçük bütçelerle farklı ekiplerde şampiyonluk yaşadınız. Burada eliniz çok geniş. Çok şey bekliyoruz sizden… Şampiyonlar Ligi konusunda gerçekçi olmak lazım. Öncelikle önümüzdeki ön elemeleri geçmemiz lazım. Natürel ki kendi başarımıza odaklanacağız. Evvel bu iki ön elemeyi geçeceğiz, kolay grup diye bir şey yok. Hazırlıksız olduğunuz vakit başınıza neler geldiğini görüyorsunuz. En değerli avantajımız bir Dursun Özbek, iki Erden Timur. Bizde bütün transferler kampa yetişecek.”

“Adalet herkese lazım”

30 Nisan’daki seçimin iptaline ait davayı açan Galatasaray Spor Kulübü Üyesi Fırat Develioğlu hakkında da açıklamalarda bulunan Öztürk, şu biçimde konuştu:

“Fırat Develioğlu’na kızgınım, kırgınım. O gün ne dediysem ardındayım. Fırat Bey’in kendi özgür iradesidir fakat onun mahkemeye başvurmasını gerektirecek bir durum olduğunu o gün de düşünmüyordum, bugün de düşünmüyorum. Galatasaray’ın mahkeme kapılarında olmasını hakikat bulmuyorum. Bugün o seçimin iptal edilip Dursun Özbek liderliğinde bu takımın gelmesi ve şampiyon olmamız, o günkü mahkeme kararını ya da mahkemeye başvuruyu ya da sonucu gerçek bulmamı gerektirmez. Yanlış yanlıştır. Benim lehime yahut Galatasaray’ın lehine olmasının rastgele bir değeri yok. Adalet herkese lazım. Biz 30 Nisan seçiminden evvel Dursun Özbek ile tekraren konuştuk lakin ikna edemedik liderlik konusunda. Seçimin iptalinden sonra ikna eforlarımızı sürdürdük. Yalnızca biz değil, tüm Galatasaray topluluğu Dursun Özbek’in liderliğinde bir ortaya gelinmesini istek etti. Liderle 15 dakika kahve içtik ve el sıkıştık. Bence Dursun Özbek’in Galatasaray Lideri olması Galatasaray’ın bundan sonraki en az 30 yılını ekonomik olarak kurtarmıştır”

“Bitmek üzere olan iki transferimiz var”

Galatasaray’ın bitmek üzere olan iki transferi olduğunu açıklayan Öztürk, şu biçimde konuştu:

“Şu an netleşmiş, bitmek üzere olan iki transferimiz var. Lakin kesinlikle Erden Beyefendi daha güzel biliyordur, mevcut döneceklerden bahsetmiyorum. 4 ya da 5 tane Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak çapta transferimiz olacak.”

“Yönetim müddetini 3 yıldan 2 yıla indirilmesini getiriyoruz”

10 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Tüzük Tadil Genel Kurulu’nda idare müddetlerinin 3 yıldan 2 yıla indirilmesini istediklerini açıklayan Öztürk, şunları dedi:

“Biz zorunluluklar dışında yalnızca idare müddetini 3 yıldan 2 yıla indirilmesini getiriyoruz. Bundan evvel zati 2 yılmış. Denmiş ki, ‘Tam işi öğrenmeye başlıyoruz bir daha seçime gidiyoruz, kaos oluyor’ fakat şunu gördük ki Galatasaray’da bu 23 şampiyonluğun kazanıldığı her zahmetli süreçte Galatasaray şampiyon olup çıkmış ve idareler ortalama 19 ay vazifede kalmış. Vazife müddetini 3 yıldan 2 yıla indirerek genel konseylere itimat tazeleme fırsatı tanıyacaksınız. Genel şura, ya ‘Evet, şahane. Çok başarılı oldunuz, yürüyün arkadaşlar’ diyecek ya da ‘Yok kardeşim, siz ne söylediyseniz yapmadınız. Kenara çekilin’ diyecek.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Metin Öztürk: Öbürleri 4’üncü yıldızı görmeden, biz 5’inci yıldızı görmüş olacağız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Samsun Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin