Seçki kitaplarla kararsız okurlara teklifler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Özel İçerik

Yeni bir haftaya başladık; havalar ısındı artık çimlere uzanıp kitap okumalık günler. Kararsız kitapseverler için hazırladığımız ve İthaki Yayınları etiketiyle yayınlanan kitaplara göz atalım.

İyi okumalar dileriz…

İmparatora Veda

Aziz Gökdemir, Muradlar’ın tarihini, son hünkârın doğumundan vefatına dek sene sene mercek altına alıyor İmparatora Veda’da. Pak bir çocuğun diktatöre dönüşümünü, gücün insanı nasıl zehirlediğini, sırf manzarada modernleşebilmiş bir halkın üzerinden anlatıyor; değişimin kodlarını, yedek şehzadelerin hapsedildiği kafeslere, mezarlıklara, bilinmeyen bir alfabeye gizliyor.

Çiçeğin Ruhu: Noh Tiyatrosunun Klasik Öğretileri

Akira Kurosava’nın direktörlük stilinde da büyük tesiri olan Çiçeğin Ruhu’nda Zen Budizmi üzerine aldığı geniş kapsamlı eğitimden, klasik Japon edebiyatından ve aristokrat hayat stilinden yararlanan Zeami hem samuray sınıfı için ortaya çıkan ve prensiplerinin birçok dövüş sanatlarının prensiplerini de yansıtan Noh tiyatrosunun prensiplerini açıklıyor hem de bir sanatkarın nasıl yaşaması gerektiğini inceliyor.

Ve Sinem 2

Bir yanda toplumun içinden geçtiği çalkantılı günler, öbür yanda karakterlerimizin kimlik arayışları… Hepsi ve daha fazlası Ve Sinem çizgi hikayelerinin ikinci cildinde.

Dublinesk

Enrique Vila-Matas metinlerarasılığı kullanan, kurmacanın tabiatını sorgulayan ve sahiden nevi şahsına münhasır yapıtlarıyla öne çıkan, İspanyol edebiyatının en muzip, en üretken müelliflerinden birisi. Yirmiden fazla romanı, pek çok hikaye kitabı olan Vila-Matas’ın 2010 yılında yayımlanan, en şahsî yapıtlarından sayılabilecek Dublinesk için ise ödüllü müellifin başyapıtı denilebilir.

Marry Grave 3

Sawyer çıktığı güçlü seyahatte, materyallerde bulunan büyüyü kullanarak iblislerle amansız gayretine devam ediyor. Rosalie’yi diriltmek için düştüğü yolda büyük bir azimle ilerliyor. Hikayemiz Sawyer’ın çocukluk yıllarına geri dönüyor. Yalnız bir çocuk olan Sawyer’a yaşama gücü veren kişi kimdi?

Ve sevgili karısı Rosalie ile nasıl tanıştılar? İkisinin vakti aşan hislerinin kaynağı ortaya çıkıyor.

Meraklısına Tarih Öncesi Dünya

Meraklısına Tarihöncesi Dünya, Afrika’daki kökenlerimizden sanayileşme öncesinin görkemli uygarlıklarına ve yakın geçmişin kentlerine uzanan insanlığın tarihöncesinin çarpıcı öyküsünü aktarıyor.

Ayak İzleri – Geleceğin Fosillerinin Peşinde

Ürettiğimiz karbon tahminen de atmosferde 100 bin yıl boyunca kalacak ve kentlerimizin kalıntıları da bundan milyonlarca yıl sonra bile bir kaya katmanı olarak varlığını sürdürmeye devam edecek. Geleceğin fosilleri, 21. yüzyılda nasıl yaşadığımıza dair birçok gerçeği açığa çıkarabilir.

Tavukozor

Çocuk okurlara özel…

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçki kitaplarla kararsız okurlara teklifler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Samsun Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin