Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi savaş uçaklarını üretebilen bir ülke olduk

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hava Harp Okulu öğrencilerinde mezuniyet heyecanı yaşanıyor…

Hava Harp Okulu’na girmeye hak kazanan adaylar kuvvetli eğitimlerin tamamlamasının akabinde vazifeye başlamaya hazır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusal Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu Komutanlığı’nın diploma ve sancak zaman teslim merasimine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ailelere hitap etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada, mezun olacak askerlere ve merasime katılan ailelere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında dikkat çeken kısım savunma sanayiinde yerli ve ulusallık oranının yüzde 80’e ulaştığını söylediği anlar oldu.

“Savunma endüstrinde yüzde 80 oranında yerli ve ulusal orana sahibiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu formda:

240’ı Türk vatandaşı 12’si de dost ve kardeş ülke vatandaşı olmak üzere toplam 452 öğrencimize diplomamızı vereceğiz. Havacılarımızla gurur duyuyoruz. Okulumuz mezunlarından 144 gencimiz pilot olarak misyon yapıyor. Sizler de bugün itibariyle bu büyük aileye iştirak ederek gücümüze güç katıyorsunuz. Savunma endüstrisinde son periyotta yaptığımız büyük atılımlar sayesinde eksiklerimizi büyük ölçüde giderdik. 20 yıl evvel yüzde 20 ulusal savunma olarak yapıya sahiptik. Bugün yüzde 80 oranında yerli ve ulusal orana sahibiz. Her geçen gün daha da ileriye gidiyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hava Harp Okulu diploma ve sancak bölüm teslim merasimine katıldı

“Türkiye Yüzyılı’na sıkı sahip çıkmanızı istiyorum”

Kimseye hasımlık beslemeden kendi muhtaçlığımızı karşılama çabası içerisindeyiz. Elimizdeki birikimi dostlarımızla paylaşmak konusunda asla hasislik göstermiyoruz. Siyasi ve askeri gücümüzle elde ettiğimiz pozisyonumuzu yumuşak güçle de tahkim ettik. Herkesin sömürülecek meta olarak baktığı toplumları biz Allah’ın yarattığı en onurlu mahlukat olarak gördük, görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda biz kendi vizyonumuzu hayata geçirmeyi sürdürdükçe Türkiye ile birlikte tüm insanlıkta şefkat ışığıyla karışılacaktır. Türkiye Yüzyılı’na sıkı sahip çıkmanızı istiyorum.

“Büyük bir davanın temsilcisi olduğunuza inanıyorum”

Kendi sığ geçmişlerini büyütmek için Türk tarihini dar alana sığdırmaya çalışanlara karşılığı 2 binlik askeri tarihimizle vermek boynumuzun borcudur. Bin yıl evvel Malazgirt’te olduğu üzere bu toprakları kendine vatan yapmak, tıpkı 100yıl evvel Çanakkale’de bu toprakları vatan olarak tutmak tıpkı 15 Temmuz’da olduğu üzere vatanını her türlü sinsi tehlikeden korumak için canlarını verecek kuşakları lakin bu türlü yetiştirebiliriz. Çanakkale’den beri tüm zaferlerimizin beri tüm zaferlerimizin mimarı olan Asım’ın Kuşağı ile bunu başaracağız. Vazife müddetiniz boyunca bu türlü büyük bir davanın temsilcisi olduğunuza inanıyorum. Şimdiden gazanız mübarek olsun diyorum.

“Kutlu bayrağı daha ileriye taşıyacaksınız”

Dün Büyük Taarruz’un 101. yıldönümünü coşkuyla kutladık. Bu vesileyle Ulusal Gayret’in her bir safhasına uğraş eden kahraman ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ordumuzu yöneten tüm subayları şükranla yad ediyorum. Milletler en büyük kahramanları hücumlar esnasında çıkarır. Çıkan her bir kahraman yeni ufuklar açmış yeni ışıklar yakmıştır. Bugün Türkiye Yüzyılı ile ecdada yakışır yeni şan ve erdemleri milletimize kazandırma çabası içerisindeyiz. Sizler de bu kutlu bayrağı daha ileri taşıyacaksınız. Biz ecdadın emanetine helal getirmeden dünyanın yeni sisteminde ülkemizi hak ettiği yeri çıkarma gayretindeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hava Harp Okulu diploma ve sancak evre teslim merasimine katıldı

“Hayallerinize ket vurmayın”

Elbette her şeyin en güzeli en harikası vardır. Kendi köhne dünyalarını ülkenin ve yer kürenin yegane gerçeği sananlar ise en büyük ziyanı milletimizin Türkiye Yüzyılı ülküsüne veriyor. Bu ülkenin hiçbir vatandaşı kendisini bu türlü kısır bir anlayışa mecbur hissetmesin. Bu çağrımı en uygun gökyüzünü sınırsızlığı içinde özgürce uçan havacılarımızın anlayacağını biliyorum. Hayallerinize ket vurmayın, kendinizden kuşku duymayın. Oku, düşün, uygula ve neticelendir. Okuyacaksınız ki insanlığın kadim birikimine vakıf olabilesiniz. Düşünün ki bu birikimi kendi özgün bedeliniz haline dönüştürebilirsiniz. Uygulayacaksınız ki sahip olduğunu bilgi ve becerenin karşılığını görebilesiniz. Neticelendireceksiniz ki tüm insanlığa katkı sağlayabilirsiniz. Tüm gayretimiz bu motivasyonu sağlamaktır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

“Mezun öğrencilerimizi ve ailelerini tekrar tebrik ediyorum”

Mezun öğrencilerimizi ve ailelerini tekrar tebrik ediyorum. Dost ve kardeş ülkelerden kardeşlerimize meskenlerine döndüklerinde tüm kardeşlerimize selamlarımızı iletmesini istiyorum. Sizleri sevgiyle selamlıyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi savaş uçaklarını üretebilen bir ülke olduk

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Samsun Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin