İş dünyası, yeni iktisat idaresine ve periyoduna hazır

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
AA

Cumhurbaşkanlığı seçiminin akabinde Kabine kuruldu ve iktisada taraf veren kurumlara da atamalar gerçekleştirildi.

Türkiye Seramik Federasyonu Lideri Fazilet Çenesiz, yeni kabinenin istihdam, katma bedelli üretim ve ihracat ile ülkenin kalkınması ve refahı yolunda büyük icraatlar yapacağına olan inançlarının tam olduğunu bildirdi.

Çenesiz, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki yeni kabinenin iyi olmasını diledi.

Erdem Çenesiz, kazanımlara yenilerinin ekleneceği, kalkınmanın çok daha hızlanacağı günleri daima birlikte inşa edeceklerini aktardı.

Ekonomi idaresine inanç tam

İş dünyası olarak, yeni kabinenin istihdam, katma bedelli üretim ve ihracat ile Türkiye’nin kalkınması ve refahı yolunda büyük icraatlar yapacağına olan inançlarının tam olduğunu belirten Çenesiz, şunları kaydetti:

İş birliği içinde ülkemizin geleceği için birlikte çalışmayı ümit ettiğimiz Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanımız Ömer Bolat, Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanımız Alparslan Bayraktar, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan ve tüm öteki değerli bakanlarımızı kutluyoruz.

Türkiye Seramik Federasyonu Lideri Fazilet Çenesiz

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yeni rekorlar kırmaya devam edeceğiz”

37 yıldır seramik dalını temsil eden Türkiye Seramik Federasyonu olarak, bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da bakanlarımızla müspet gündem odaklı iş birliği içerisinde, daha müreffeh bir Türkiye için çalışmaya ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yeni rekorlar kırmaya devam edeceğiz. Ülkemizi ileriye taşıyacak tüm icraat alanlarının yanı sıra bölüm olarak faaliyetlerimizin temelini oluşturan çağdaş teknoloji yatırımının, katma pahalı ihracatın hissesinin daha üste taşınması yolunda atılacak tüm çalışmalarda kararlılıkla yanlarında olacağız.

“Dinamik bir iktisat idaresi sıkıntıların kıymetli bir kısmını tahlile kavuşturacak”

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Genel Lideri Adnan Danışman da hala iktisadın makro bilgiler açısından değerli oranda AB standartlarından bile daha yeterli durumda olduğunu belirterek, “O yüzden dinamik bir iktisat idaresi, uzun olmayan bir süreçte, problemlerin kıymetli bir kısmını tahlile kavuşturacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

Kamuoyundaki iktisat imajının yeni kabine ile itimat oluşturularak geliştirildiğini aktaran Danışman, yeni iktisat idaresinden beklentilerine de değindi.

“CDS primlerindeki düşüşün devam ediyor”

Danışman, memleketler arası bağlantıların olabildiğince uyumlu bir düzlemde sürdürülmesi ve böylece yeni kabine ile birlikte başlayan CDS primlerindeki düşüşün devam ettirilmesi gerektiğini kaydetti.

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Genel Lideri Adnan Danışman

İş dünyasından hedeflenmesi beklenen alanlar

Adnan Danışman, iktisat ile ilgili kararların uzun erimli olduğunun ve mevzuata dayalı olarak alındığının nizamlı olarak kamuoyuna anlatılması, döviz kazanımı için dış ticaretin, bilhassa ihracatçının, finansal kaidelerinin güzelleştirilmesi, yerli paraya inancın tesis edilmesi, enflasyonun kabul edilebilir, sürdürülebilir düzeylere çekileceğine dair çıkılan yolda kilometre taşlarının büyük bir dikkatle hedeflenmesi gerektiğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İş dünyası, yeni iktisat idaresine ve periyoduna hazır

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Samsun Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin